امکانات حرف اول را هم نزند حرف دوم را می زند. اگر یک خودرو بنزین نداشته باشد به درد می خورد؟ چرخ نداشته باشد به درد می خورد؟ باتری نداشته باشد به درد می خورد؟ حالا راننده هر چقدر می خواهد پدال گاز را فشار دهد و تلاش کند. موتور نداشته باشد کار می کند؟ جاده نداشته باشیم راننده هر چقدر هم تلاش کند نمی تواند به جایی برسد.

اگر دانش آموزی در شرایط خوب در خانه زندگی نکند و پدر و مادرش وضعیت مالی بدی داشته باشند سواد کمی داشته باشند تواند خرید یک کتاب تست های کنکور را هم نداشته باشد و یک کلاس هم آموزشی نتواند برود و یک کنکور آزمایشی نتواند برود و تلاش زیاد هم بکند قطعا از آن کسی که در حد او تلاش کرده اما این امکانات را هم داشته به شدت عقب خواهد افتاد.

کسانی که نفسشان از جای گرم بلند می شود اطلاعی از درها و مشکلات دیگران ندارند و نظر نباید بدهند.

احتمال این که فرد فقیر بتواند رتبه ی خوبی کسب کند وجود دارد اما بسیار بسیار کمتر از کسی است با همان ضریب هوشی و با همان تلاش اما امکانات بیشتر.

سوالات کنکور تستی است. آیا در کتب درسی یک تست وجود دارد؟ چرا آموزش و پرورش هیچ تسهیلاتی برای دانش آموزان در مورد آمادگی برای کنکور قائل نمی شود؟ 

آیا می شود کسی پول رفتن به باشگاه وزنه برداری نداشته باشد و در خانه کیسه برنج بلند کند و فردا برود در مسابقه وزنه برداری اول شود؟ نه خیر. کسی هم که پول خرید کتب تستی، شرکت در آزمایشی و بعضی کلاس ها را نداشته باشد و مدرسه خوبی هم درس نخواند و بعد از مدرسه هم مجبور به کار کردن باشد در کنکور شکست خواهد خورد و افرادی با تلاش و هوش کمتر رتبه های بسیار بهتر از او بدست خواهند آورد.

منبع : خط انقلاب |رتبه خوب کنکور 90 درصد با امکانات به دست می آید
برچسب ها : نداشته ,کنکور ,امکانات ,رتبه ,برود ,داشته ,نداشته باشد ,وزنه برداری ,داشته باشند ,نتواند برود